KONST / Litografier / Färglitografi 14445308
nr 1444 5308
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Kust. Signerad, numrerad 161/310. Färglitografi, bildmått: 30x52, yttermått inklusive ram: 52x72 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
måndag 24 januari 2022
kl 18:57:14
150 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman